MiNiK NERGiZLER ANAOKULU

    
Okulumuz, MEB bünyesinde açılan 94 öğrenci kapasiteli, bir anaokulu olup;2013-2014 eğitim-öğretim yılı olarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır.

Biz Minik Nergizler Anaokulu;NERGİZLER'in yeni filizlenen fidanlarından ilkiyiz.

''Eğitimde tasarruf olmaz'' felsefesini ilke edinmiş olan Minik Nergizler;501m2'si oyun alanı olan 737m2 arsa içerisinde 609,38m2 kullanım alanlı 2 katlı bir mekanda,her katı çocuklarımızın rahat yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş,uyku odası,yemekhanesi,oyun odası,top havuzu,oyun bahçesi ile büyüklere bile''ben de çocuk olsaydım''dedirten özelliklere sahiptir.

Okulumuzda sağlıklı,güvenilir sıcak bir ortamın yanı sıra;iyi bir eğitim,psikolojik gözlem ve çeşitli branşlarda özel yetenek dersleri verilmektedir.

Çocuklarımızın kendilerine olan özgüvenlerini kuvvetlendirmek,arkadaş ilişkilerinde girgin,rahat''utangaç ama sıkılgan olmayan''paylaşmayı bilen bireyler olmaları;her konuda sosyalleşebilmeleri hedeflerimiz arasında yer almaktadır.Çocuklara vereceğimiz eğitimden daha öncelikli olanın da bu olduğunu kabul etmek lazım.

Biliyoruz ki;onların önlerinde eğitim için uzun bir yol olacaktır.Bu yolda daha emin adımlarla yürümelerini sağlayarak;köklerimizle dünümüze uzanan dallarımızla gelişen teknolojiye ve çağdaşlığa ayak uyduran;üretken,ne istediğini bilen,sebep sonuç ilişkilerini kurabilen,sorgulayan,araştıran,planlayan,uygulayan bireyler olma yolunda sağlam temellere sahip olmalarını sağlayarak onları yolcu etmek istiyoruz.

Atatürk ''bugünün küçüğü yarının büyüğüdür''demiş.Biz de yarının büyükleri ve bizlerin yarınları olan bu çocuklarımızı,siz velilerimizin de destekleri ile insanlığa yararlı olacak şekilde yetiştireceğimize inanıyoruz.

Minik Nergizler'in mis kokularında buluşmak üzere...

     ETKİNLİKLERİMİZ

Okulumuzda okul öncesi (3-6 yaş) çocuklarına uyguladığımız eğitim ve öğretimimiz yanında, pek çok etkinliğe yer verilmektedir.

Bu etkinlikler ile çocuklarımız bizzat gezerek , görerek arkadaşları ve öğretmenleri ile paylaşımlarda bulunarak çevresindeki sosyal ve kültürel gelişmelere yabancı kalmamaktadırlar.

İNGİLİZCE

Oyun yoluyla uyguladığımız İngilizce eğitimimizde hedefimiz çocuklarımıza İngilizceyi eğlenceli aktivitelerle sevdirmek ve yaşayarak öğrenmelerini sağlamaktır.

İNSANİ ERDEMLER EĞİTİMİ

İnsani Erdemler: insanı ve cemiyeti ayakta tutan, cemiyetin her ferdi tarafından benimsenen vazgeçilmez değerlerdir.

Bu konuda çocuklarımızın toplum içinde, değerleri olan insanlar olarak yetişmelerini sağlamak önemli görevlerimizdendir.

3-6 YAŞ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM

İngilizce Dersleri

Dans Dersleri

Drama Dersleri

Spor Eğitimi Dersleri

Satranç Dersleri

     ÖĞRENCİ SINIFLARI
Bütün sınıflarımızda akıllı tahta ve projeksiyon cihazı bulunmaktadır.

Yaş gruplarımıza özel sınıflarımız, teknolojik donanımlarımız,konusunda uzman öğretmenlerimiz ve eğitim programımızla, çocuklarımızın her alandaki gelişimlerini destekleyerek onları geleceğe hazırlıyoruz.

Etkinliklerimizin yanı sıra hafta içi okulumuzda alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından branş derslerimiz verilmektedir.

Google Harita