Kışın Balayı Önerileri

Balayına Sonbahar ve Kış aylarında  çıkacaklar ! Ulaşılabilir, kolay planlanabilir, vee cep yakmayacak balayı önerileri için doğru yerdesiniz. Bembeyaz tepelerde kayak yapmak mı istersiniz, doğa ile iç içe olup yeşilin seyrine dalmak mı, romantik şehir gezileri yapmak mı, yoksa termal suların sıcaklığıyla balayı otelleri içinde keyif yapmak mı? İşte aradığınız balayı alternatifleri…

 

Dubai

Her mevsim en çok tercih edilen destinasyonlardan biri olan Dubai balayı için oldukça uygun bir seçenek. Son yılların en popüler lokasyonlarından biri haline gelen Dubai, muhteşem kumsalları, denizi, romantik balayı otelleri, alışveriş merkezleri, yeni dönem mimari yapıları, çölde safari fırsatı, yakın bir destinasyon olması, yumuşak iklimi, fiyatların başka ülkelere göre daha uygun olması gibi birçok sebeple balayı çiftlerinin de en çok tercih destinasyonlardan biri.

Üç yıldızlı otellerden beş yıldızlı otellere kadar bütçenize uygun birçok seçenek bulabileceğiniz Dubai balayı turları hakkında araştırmaya başlamanın tam zamanı!

Son yılların en popüler lokasyonlarından biri

Kıbrıs

Kış ayları için ulaşılabilir balayı önerilerinden biri de Kıbrıs turları! Oda- kahvaltıdan ultra her şey dahile kadar birçok farklı alternatifte, farklı konforda ve farklı bütçelere hitap eden Kıbrıs balayı otelleri bu tercihte en büyük etkenlerden biri. Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs, yumuşak havası, pırıl pırıl denizi ile yılın her mevsiminde yeni evli çiftlerin kalbini kazanıyor.

Akdeniz'in üçüncü büyük adası

İtalya

Balayına gidilecek yerler arasında şehir, kültür, sanat, müze, tarihi eser, en nihayetinde de makarna, pizza ve şarap seven çiftlerin tercihlerinden biri olan İtalya turları içinde Roma, Venedik ve Floransa’yı kapsayan klasik İtalya balayı turlarıpopüler. Sonbahar ve kış aylarında balayına gidecekler için ise hem ekonomik açıdan hem de mesafe açısından oldukça uygun bir seçenek.

Pizza ve şarap

Prag – Viyana – Bubapeşte

Kışın balayına nereye gidilir, sorusunun cevabını yurtdışı balayı turları içinde arayan, tarih, edebiyat ve sanat tutkunu çiftler için Prag, Viyana ve Budapeşte şehirleri kapsayan Orta Avrupa Turları, unutulmaz bir balayı rotası olacaktır diye düşünüyorum. Katedrallerden müzelere, opera binalarından klasik müzik konserlerine müthiş bir doyuma ulaşacağınız bu şehirler unutamayacağınız bir deneyim yaşatacak.

Prag, Viyana ve Budapeşte şehirleri

Balkanlar

Yurtdışı balayı önerileri arasından balayı için uygun yerler arayan çiftlere Balkanlar turları diyorum! Yurtdışında gideceğiniz birçok destinasyona göre çok daha ekonomik bir tatil planı olan Balkanlar, balayı için düzenlenen turlarda Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Dubrovnik, Podgorica, İşkodra, Tiran, Budva, Kotor, Ohrid, Kavala Selanik gibi birçok güzel şehri görebileceğiniz yakın bir rota.

Ekonomik bir tatil

Kayak Aşıkları

Kışın balayına gidilecek yerler konusunda öneri arayan çiftlere gelsin! Uludağ, Kartalkaya, Palandöken, Ilgaz, Kartepe gibi kayak yapabileceğiniz, romantik balayı otellerinde konaklayabileceğiniz, şömine başında ısınıp sıcak şaraplarınızı yudumlayacağınız rotalara ne dersiniz? Eğer aklınızda kışın ve karın tadını çıkartmak, heyecanlı kış sporlarına yelken açmak varsa kayak merkezleri sizi bekliyor.

 Heyecanlı kış sporları

Doğa Tutkunları

Yurtiçi balayı önerileri arasında ekonomik, yakın, kolay planlanabilir, pratik bir seçenek de Yedigöller, Sapanca, Ağva, Abant gibi kendinizi ormanların, göllerin, yeşilin dinginliğine bırakabileceğiniz, doğa ile iç içe kalabileceğiniz rotalar.

Doğa ile iç içe

Doğuştan Yorgunlar

Kışın balayı yapacak ve kolay ulaşılabilir bir tatil planı araştıran çiftlere Yalova, Bolu, Afyon, Bursa, Gönen gibi sıcak su merkezlerinde kış soğuğunda sıcacık bir balayı geçirebileceklerini hatırlatmak isterim. Termal sular, hamamlar, SPA merkezleri, masajlar, kaplıcalar sayesinde balayınızı baştan sona tembellik ederek geçirebilirsiniz. Balayı tatilinizi düğünün tüm yorgunluğunu atarak ve tazelenerek geçirmek isterseniz sizi bekliyor.

Termal sular

Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Loading

Bir cevap yazın