Disneyland Paris Giriş Ücreti ve Bilet Rehberi

Disneyland Paris bilet rehberi, bu rengarenk oyun dünyasına adım atmak için aklınıza gelen her türlü soruyu yanıtlıyor. Yani, bu heyecanlı deneyimi yaşamak için hiçbir bahaneniz kalmıyor!

Disneyland Paris, Disney’in renkli dünyasının çocuksu bir neşeyle masallaştırıldığı, capcanlı bir kompleks. Yalnızca çocuklar için değil, yetişkinlerin de gerçek dünyadan uzaklaşıp bir süreliğine de olsa içlerindeki çocuk ruhunu besledikleri devasa bir panayır yeri.

 

Disneyland Paris Bilet Rehberi

Devasa bir eğlence parkı olan Disneyland Paris kompleksi içerisine girmek ve içerideki oyuncakları kullanmak ve çeşitli gösterileri izlemek için bilet almanız gerekiyor. Park, Disneyland Park ve Walt Disney Studios olmak üzere iki temel bölümden oluşuyor. Disneyland Park’a girmek için sağa, Walt Disney Studios’a gitmek içinse sola dönmeniz gerekiyor. Disneyland Paris biletleri ise, her iki bölüm için ayrı ayrı veya kombine bilet şeklinde birlikte satılıyor.

Aldığınız bilet size, söz konusu gün veya günler için seçtiğiniz park ya da parklara ait sınırsız giriş-çıkış hakkı veriyor. 0-3 yaş grubu için ücretsiz olan Disneyland Paris’te, 3-11 yaş grubu çocuk, 12 yaş ve sonrası ise yetişkin olarak kabul ediliyor.

Biletleri aldıktan sonra içerideki bütün oyuncakları ücretsiz kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hangi oyuncağı istiyorsanız onun sırasını beklemek. Herhangi bir kontrol veya kontrolör olmadığı için aynı oyuncağa defalarca binebilirsiniz. Alacağınız biletle gün içinde parka sınırsız defa girip çıkabilirsiniz; yani turnikelerden dışarı çıkıp sonra tekrar içeri girebilirsiniz.

paris disneyland bilet

Fast Pass nedir

Disneyland Paris’teki oyuncaklarda iki sıra bulunuyor. İlki dilediğiniz zaman girip bekleyebileceğiniz bir sıra, diğeri ise zamanlı olan sıra. Zamanlı sıra olan Fast Pass’ta, önceden aldığınız bileti kullanarak ve daha az bekleyerek oyuncağa binebiliyorsunuz. Fast Pass’ın avantajı, popüler oyuncaklara binmek için alternatif bir sıra oluşturmak.

Örneğin, Crush’s Coaster’a binmek istiyorsunuz ve bekleyenlerin uzun bir kuyruk oluşturduğunu gördünüz. Crush’s Coaster’ın yanındaki otomatlara gidip elinizdeki giriş biletini makineye okutuyorsunuz. Sistem size bir süre sonrası için rezervasyon bileti veriyor. Ücretsiz olan bu sistemde, size verilen biletin üzerinde o oyuncağa binmek için o bileti kullanacağınız saat aralığı yazıyor. Hangi saat dilimine rezervasyon bileti verildiği ise Fast Pass otomatlarının girişinde yazıyor. Ancak Fast Pass biletleri sınırlı sayıda.

Disneyland Park içindeki altı, Walt Disney Studios içindeki üç oyuncak için Fast Pass geçerli. Diğer yandan, Fast Pass’ın farklı türleri de mevcut.

fast pass disney paris

Burada dikkat etmeniz gereken nokta şu: örneğin Disneyland Park içerisindeki Space Mountain’ın önündeki uzun sırayı beklememek için, Disneyland giriş biletinizi okutarak bir Fast Pass bilet aldınız. Biletin size verdiği saat aralığında Disneyland’ın diğer bölümlerini gezebilirsiniz ancak, almış olduğunuz bir Fast Pass biletini kullanmadan yenisini alamazsınız.

Disney otelinde kalan ziyaretçiler için VIP Fast Pass imkânı olduğu gibi, Fast Pass bileti alırken fazladan ücret ödeyip Premieum Fast Pass alarak da hiç sıra beklemeden geçerli oyuncaklara binebilirsiniz.

Disneyland Paris bilet ücreti

Pek çok bilet seçeneğinin sunulduğu Disneyland Paris’te; havalimanı transferi, kompleks içerisinde konaklama, gün ve tarih özellikleri, yüksek ya da düşük sezon, promosyon dönemleri, Disney Showları ve Özel Partiler, internet veya kapıdan alma, hafta içi ve hafta sonu gibi pek çok kategoride bilet çeşidi bulunuyor. Bu nedenle standart bir bilet ücreti söylemek oldukça güç. Devasa bir eğlence parkı olan Disneyland Paris’e, çocukları için ailelerin ve Paris gezilecek yerlerden biri olarak parkı deneyimlemek isteyenlerin öncelikleri elbette çok farklı.

Fikir vermesi açısından, Disneyland Park ve Walt Disney Studios için, bir günlük:

Mini Ticket bilet ücreti: Yetişkin €47.00, çocuk €40.00
Magic Ticket bilet ücreti: Yetişkin €59.00, çocuk €52.00
Super Magic Ticket bilet ücreti: Yetişkin €69.00, çocuk €62.00

Disneyland Park ve Walt Disney Studios 2 günlük: Yetişkin €140.00, çocuk €126.00
Disneyland Park ve Walt Disney Studios 3 günlük: Yetişkin €174.00, çocuk €159.00
Disneyland Park ve Walt Disney Studios 4 günlük: Yetişkin €212.00, çocuk €192.00

disney tickets

Disneyland Paris bileti alırken nelere dikkat edilmeli

Öncelikle, nasıl bir seyahat planladığınız en temel unsur. Yalnızca Disneyland Paris’te eğlenmek için mi geliyorsunuz, yoksa Paris seyahatinin bir parçası olarak mı parka gelmeyi düşünüyorsunuz, buna karar verin. Çünkü üç günlük bir Paris seyahati için, kent merkezinde bir otele ihtiyacınız olacak. Bu programının bir gününü Disneyland’e ayıracaksanız, bir tam gün size yeterli olabilir. Seyahat tarihiniz belliyse internetten bilet almanızı öneririz, zira kapıda sıra beklemesiniz. RER-A tren hattıyla yaklaşık 40 dakikada parka ulaşabilirsiniz.

Diğer yandan çocuğunuzla bir Disneyland Paris seyahati düşünüyorsanız, park, Paris kent merkezinden otuz iki kilometre uzaklıkta yer alıyor. Birkaç günü burada geçireceğiniz düşünülürse sizin için en doğru seçim Disney otellerinden birini olacaktır. Kaç gün kalacağınıza karar verip, tur satın alabilir veya direkt rezervasyon yaptırabilirsiniz. Konaklamayı da park içerisinde yapacak olduğunuzdan bilet fiyatı daha ekonomik olabilir. Dilerseniz son günü Paris’i gezmek için ayırabilirsiniz. RER-A tren hattına bindiğinizde yaklaşık 40 dakikada kent merkezinde olabilirsiniz.

İkincisi, 2-3-4 günlük bilet alırsanız, bileti ilk kullandığınız günden itibaren bir sonraki girişleriniz takip eden günlerde olmalı.

Üçüncü olarak da göz önünde bulundurmanız gereken, yalnızca oyuncakları mı kullanmak istediğinize, yoksa şovlara veya gösterilere de katılmak istediğinize karar vermek.

disneyland paris fiyati

Disneyland Paris bileti nerden alınır

Disneyland Paris giriş biletinizi Paris metro istasyonlarından; Gare de l’Est, Gare de Lyon ve Gare du Nord Tren İstasyonlarından; Charles de Gaulle ve Orly Havalimanlarından, kentteki turizm ofislerinden, Şanzelize Caddesi’nde yer alan Disney Mağazası’ndan, parkın gişelerinden, Disneyland Paris internet sitesinden ve parka özel tur düzenleyen şirketlerden alabilirsiniz. Ancak internetten satın alacağınız bilet fiyatlarının daha ekonomik olduğunu belirtelim. Park kapısından almayı düşünürseniz de uzun bilet sıraları olabileceğini aklınızda bulundurun. Diğer yandan online aldığınız biletlerin tarihini değiştirme şansınız yok. Dolayısıyla seyahat planınızı yaparken bu bilgileri göz önünde bulundurun

Disneyland Paris biletiyle parka giriş

Bilet gişelerinin olduğu kapıya geldiğinizde giriş turnikelerini göreceksiniz. Biletinizi alıp turnikeden içeri girdiğinizde, önce güvenlik taramasından geçiyorsunuz. Ardından bilet kontrolü için ayrı bir sıraya girmeniz gerekiyor. Walt Disney Studios ve Disneyland Park’ın girişinde bir harita ve o gün düzenlenecek etkinliklerin olduğu bir program veriliyor. Bu broşürleri inceleyerek önce hangi taraftan başlayacağınıza karar veriyorsunuz.

Disneyland Paris için kaç gün ayırmalı

Paris seyahatiniz içerisinde Disneyland Paris’i de görmek istiyorsanız ve özel bir ilgi ve merakınız yoksa, bir tam gün yeterli olacaktır. Çocuklarınız için Disneyland Paris’te bir seyahat planlıyorsanız, en az iki gün konaklamalısınız. Elbette sizin ve çocuğunuzun önceliklerine göre bir planlama yapabilirsiniz.

Disneyland Paris bilet ücreti

Disneyland Paris’te ücretsiz gezilebilecek yerler

Disney Village, Disneyland Paris’in hemen girişinde bulunan, biletsiz girebileceğiniz, ücretsiz bir alan. İçerisinde sinema, Planet Hollywood, yemek yiyebileceğiniz mekânların bulunduğu bir bölge.

Yine Disneyland’den yürüyerek gidebileceğiniz La Valle Village adında ünlü bir outlet alışveriş merkezi de bulunuyor. Oldukça ferah olan bu La Valle Village’ta alışveriş yapabilirsiniz, zira fiyatlar uygun. Taksi ile beş dakikada ulaşabileceğiniz bu şirin köyde bir de akvaryum bulunuyor, çocuklarınız için ideal. Diğer yandan geceleri bir karnaval alanına dönüşen köyde, ışık ve havai fişek gösterileri ile yine Disney kahramanların barkovizyon gösterileri de düzenleniyor.

Disneyland Paris, yalnızca çocuklar için değil, yetişkinler için de keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek için ideal. Disneyland Paris bilet rehberinde umarım aradığınız bilgileri bulabilmişsinizdir. Mevsim olarak ise, ideal olan ilkbahar ve sonbahar ayları tercih edilebilir.

 

 

 

 

 

kaynak.gezievreni.com

Loading

Bir cevap yazın